В рамките на няколко учебни часа и в занимания по интереси децата от 1. „А“ клас с се включиха в разнообразни дейности, посветени на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура.
Учиха стихове и песни за светите братя Кирил и Методий, запознаха се с историята на създаването на азбуката. Наученото пък вписаха в малки книжки, които сами изработиха с много старание и въображение. Учениците подготвиха и празнични знаменца, а с прекрасните си рисунки украсиха класното табло.
Дните, посветени на празника, бяха изпълнени с творчество, усмивки и признателност към делото на светите братя, българското слово и духовност.