30.03.2026
На 24 и 26 март 2026 г. в СУ „Добри Чинтулов“ беше проведена инициатива „Дни на отворените врати“, насочена към бъдещи ученици и техните родители.
В рамките на събитието беше организирано и представяне на напредъка по проекта за изграждане на Училищен STEM център по процедура: BG-RRP-1.015 - „Училищна STEM среда", Оперативна програма 2021BG-RRP - Национален план за възстановяване и устойчивост.
Представянето имаше за цел да информира заинтересованите страни – родители, ученици и бъдещи ученици относно етапа на изпълнение на проекта, да популяризира дейностите по изграждане на съвременна образователна среда и да представи възможностите, които STEM центърът ще предостави за развитие на ключови компетентности у учениците.
По време на инициативата бяха представени:
• основните цели на проекта и очакваните резултати;
• текущото състояние на изпълнение на дейностите;
• ремонтираните и подготвени пространства за бъдещия STEM център;
• концепции за организация на учебната среда и интегриране на иновативни методи на обучение.
Гостите имаха възможност да разгледат обособените помещения, да се запознаят с планираното оборудване и да получат информация относно бъдещото приложение на STEM базирано обучение в учебния процес.
Събитието допринесе за повишаване на информираността сред родителската общност и популяризиране на проекта като част от усилията на училището за модернизиране на образователната среда.

